Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

YAŞATABİLMELİYİZ

İzmir Kent Konseyi Başkanı ve İZELMAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Adnan Oğuz Akyarlı’yı kaybettik.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılan anma töreni ve cenaze töreninin ardından son yolculuğa uğurlandı.

Anma Töreni’nde sevenlerini dinlerken şunu düşündüm: Kısacık hayatına ne çok insan sığdırmış. Ne çok insana dokunmuş !

Adnan Akyarlı ile CHP İzmir Bilim, Yönetim, Kültür Platformu’nda tanıştım.

2012-2014 yılları arasında CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı olarak, başkanı olduğum bu değerli Platform’da iki yıl süreyle beraber çalıştık.  Adnan Hoca, Kentsel Dönüşüm Çalışma Grubu Sorumlusu olarak bu konuda sadece İzmir’e değil, Türkiye’ye ışık tutan çalışmalar yaptı.

13-14 Ekim 2012 tarihlerinde İzmir’de düzenlenen ve Başkanlığını yaptığım “İzmir Geleceğine Yürüyor, Büyük İzmir Konferansı’nda da ” beraber görev aldık.

Adnan Hoca, bu Konferans’ta başta kadınlar ve gençler olmak üzere onlarca insanımızın hayalini kurduğu projeleri dinledi; değerlendirdi ve bunları rapor haline getirerek hayata geçirmenin yollarını aradı.

Sevgi doluydu.

Öfkesi yoktu.

Çok bilgiliydi; bilgeydi.

Güleryüzü hiç bitmedi.

Gördüğüm en iyi dinleyicilerin başında gelirdi.

Sabırlıydı.

Çoook çalışkandı.

Zaman yönetimi ve zamanı değerlendirme üstadıydı.

Anma töreninde kızı Ayşın Akyarlı Savatlı,  “Ben sadece biricik babamı değil, en büyük arkadaşımı, yol göstericimi, düşüncemi aydınlatan bilge önderimi, hayattaki en büyük gurur kaynağımı, annemi sonsuz aşkla seven eşini, en büyük hayranını, doğacak kızım İzmir’in tanımadan özleyeceği dedesini sonsuzluğa uğurluyorum. Anıları, öğretileri, sevgi zincirleriyle hep bizimle olacak” diye konuştu.

En üretken, en verimli, evlatlarının O’na en çok gereksinim duyduğu zamanda böylesine değerli bir insanı kaybetmek çok üzüntü vericidir.

Şunu itiraf etmeliyim:

Adnan Akyarlı bir başka Avrupa ülkesinde yaşasa, hastalığının tanısı  çok önceden konur, tedavisi yapılır ve üretmeye devam ederdi.

Büyükşehir Belediyesi gibi kurumsal bir yapıda çalışanların, başta Başkan olmak üzere, düzenli aralıklarla genel kontrolleri yapılmalıdır.

Kent Konseyi Başkanı olarak yüzlerce insanı dinleyen, değerlendiren bir yönetici altı ayda bir sağlık kontrolü yaptırmalıdır.

Tüm bu kontroller kişinin kendi rızasına bırakılamaz. Zorunlu olmalıdır.

Eğitimci, devrimci ve Atatürkçü bir İzmir sevdalısı Prof. Dr. Adnan Oğuz Akyarlı’yı kaybettik.

Anılarda yaşamaya devam edecek.

SON SÖZ: Hangi hastalık olursa olsun erken tanı sayesinde tedavi edilme şansı yüksektir. 50 yaşına kadar yılda bir, 50 yaşından sonra her altı ayda bir, genel sağlık kontrolü yaptırmayı ihmal etmeyin….

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here